wtorek, 30 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Eutropiusz, Bartłomiej, Chwalisława, Lilla, Katarzyna, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Jakub, Marian
14-08-2013 09:03, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1504 razy

Zwycięski sparing Checzy Gdynia

W dobrym stylu przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły piłkarki Checzy Gdynia.. W kontrolnym sparingu pokonały II-ligowy zespół Szczyt Boguszów-Gorce 5:0. Drużynę w tym meczu poprowadził nowy szkoleniowiec.

W piątkowe popołudnie na boisku przy ul. Zamenhofa gdynianki zmierzyły się z II-ligowym zespołem Szczytu Boguszów-Gorce. Drużyna z południa Polski przebywa obecnie na obozie w Gdyni, dzięki czemu możliwe było rozegranie sparingu.

Zespół Checzy Gdynia w tym meczu wystąpił w bardzo zmienionym składzie. W porównaniu z zeszłym sezonem na boisku wystąpiło tylko sześć stałych piłkarek, resztę stanowiły nowe nabytki. Na murawę wybiegły: Angelika Pawelczyk (AZS Biała Podlaska), Adriana Żagiel, Iwona Mnich, Agnieszka Kopka, Nikola Sułek (GKS Kowale), Ilona Bańkowska, Magda Bartosik, Martyna Zańko, Dagmara Murawiecka, Monika Czerwiak (AZS Biała Podlaska), Julia Zielińska (Sztorm Gdynia) oraz piłkarki testowane.

Spotkanie rozegrano w formie trzech tercji po 30 minut. Pierwsza tercja to gra głównie w środku pola. Większą ilość sytuacji bramkowych w tej części spotkania miały piłkarki Checzy, co przełożyło się na wynik. W 16 minucie po dośrodkowaniu Iwony Mnich bramkę precyzyjnym strzałem zdobyła Magdalena Bartosik.

Druga połowa to ponownie gra w środku pola. W tej części spotkaniu zabrakło sytuacji stuprocentowych. Trzecia tercja to już bardziej ofensywna gra obydwu zespołów. W 63 minucie prostopadłe podanie Iwony Mnich na bramkę zamieniła Malwina Ciesielska. Dwie minuty później za sprawą Martyny Zańko, która wypracowała sobie świetną sytuację było już 3:0. W 75 minucie ku zaskoczeniu wszystkich po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się nominalna bramkarka Checzy Malwina Ciesielska. Ostatnią bramkę dla gospodyń strzałem do pustej bramki po zagraniu Martyny Zańko zdobyła Iwona Mnich. Wynik spotkania na 5:1 po rzucie karnym ustaliły w 90 minucie zawodniczki z Boguszowa.

Drużynę w tym spotkaniu z ławki prowadził prawdopodobny nowy trener Checzy Karol Złonkiewicz.

- Zapewniam, że cały czas trwają u nas ruchy kadrowe. Informacje na temat obecnej sytuacji kadrowej, jak i nowych zawodniczkach udzielimy na początku przyszłego tygodnia. Potwierdzam również informację, że w klubie pojawi się nowy trener - powiedział Mateusz Bieszke, prezes klubu.

Checz Gdynia - Szczyt Boguszów-Gorce 5:1 (1:0, 0:0, 4:0)

Żródło: Piotr Wiśniewski