wtorek, 30 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Eutropiusz, Bartłomiej, Chwalisława, Lilla, Katarzyna, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Jakub, Marian
13-08-2013 13:46, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1236 razy

Dwa przegrane sparingi Pogoni

Pomorze Potęgowo - świeżo upieczony trzecioligowiec sprawdził w środę 25 lipca Pogoń Lębork w jej czwartym meczu sparingowym tego lata.. Zawodnicy Sobiesława Przybylskiego w tym tygodniu trenowali bardzo mocno. Przemęczenie było więc widać na boisku i choć wynik był dla lęborczan niekorzystny, to potrafili oni stworzyć sobie kilka sytuacji podbramkowych.

Wynik otworzył w dziesiątej minucie Iwański, bezpośrednim strzałem z dużego kąta z rzutu wolnego. W 35 minucie Ilanz mocno strzelił nad poprzeczkę, a pięć minut później Byczkowski z dystansu obok bramki.

Na drugą połowę Pomorze wyszło w zmienionym składzie, wymieniona została cała jedenastka. W 52 minucie, po gapiostwie obrony z Lęborka, na 2:0 wynik meczu podwyższył Sawicki. 60 minuta to mocny strzał Byczkowskiego - piłka musnęła poprzeczkę. Ozdobą spotkania był gol Pytlaka w 63 minucie. Zawodnik Pomorza z połowy boiska zaliczył rajd lewą stroną, zszedł z piłką do środka i mocnym strzałem pokonał Patryka Labudę. W 79 minucie wynik na 4:0 dla gości ustalił Henryk Patyk. Minutę wcześniej Byczkowski kolejny raz strzelił z dystansu. Piłkę wybił bramkarz gości, po czym mocno dobija Kołodziejski, ale trafia futbolówką prosto w bramkarza.

Pogoń Lębork - Pomorze Potęgowo 0:4 (0:1)

W wielkim skwarze w sobotę 27 lipca swój piąty sparing rozegrała drużyna Pogoni Lębork ze Stolemem Gniewino. Upał dawał się we znaki obu drużynom, co było widać na boisku w drugiej połówce. W drużynie Pogoni wystąpił obrońca Paweł Sobczyński, który w rundzie wiosennej w 2012 roku zagrał w Lęborku połowę sezonu. Ostatni rok zawodnik spędził w GKS Kolbudy.

Pogoń Lębork - Stolem Gniewino 2:3 (1:2)

Żródło: Janusz Pomorski/pogon.lebork.pl