piątek, 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Konrada, Leontyna, Tymon, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
24-07-2013 14:36, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 4101 razy

Medale pomorskich judoczek, studentów i wojskowych

Polskie judoczki wywalczyły na XXIII Letniej Uniwersjadzie w Kazaniu srebrny medal, przegrywając w finale z Koreą Południową 2:3 (22:20).. W zespole starowały reprezentantki gdańskich uczelni: Zuzanna Pawlikowska (52 kg, AWFiS Gdańsk/AZS AWFiS Gdańsk), Katarzyna Furmanek (+70 kg, AWFiS Gdańsk/AZS AWFiS Gdańsk), Joanna Jaworska(+70 kg, AWFiS Gdańsk/AZS AWFiS Gdańsk), Halima Mohamed-Seghir (63 kg, Politechnika Gdańska/SGKS Wybrzeże Gdańsk), Karolina Tałach (70 kg, AWFiS Gdańsk/SGKS Wybrzeże Gdańsk). Ponadto w składzie walczyły Ewa Konieczny (52 kg, Wyższa Szkoła Bankowa Poznań/Czarni Bytom), Agata Perenc (57 kg, Śląski Uniwersytet Medyczny Katowice/Polonia Rybnik).
W pierwszym meczu polskie judoczki zwyciężyły Tajwan 5:0, w ćwierćfinale Egipt 4:1, a w półfinale Rosję 3:2 (30:20). W turnieju indywidualnym punktowane siódme miejsca zajęły Katarzyna Furmanek i Karolina Tałach, dziewiąte miejsca Zuzanna Pawlikowska i Halima Mohamed-Seghir.

Drużyna mężczyzn zajęła piąte miejsce. W składzie walczyli pomorzanie: Jakub Zarzeczny (AWFiS Gdańsk/SGKS Wybrzeże), Tomasz Domański (AWFiS Gdańsk/AZS AWFiS Gdańsk). W drużynie walczyli jeszcze: Bartłomiej Garbacik (AWF Kraków/TS Wisła Kraków), Jakub Kubieniec (Politechnika Śląska Katowice/AZS AWF), Piotr Kurkiewicz (Politechnika Łódź/AZS), Maciej Sarnacki(AWF Warszawa/TS Gwardia Olsztyn), Paweł Zagrodnik (Wyższa Szkoła Bankowa Poznań Wydział Chorzów/Czarni Bytom).
W pierwszym meczu pokonali Francję 3:2, w ćwierćfinale Kazachstan 4:1, a w półfinale przegrali z Koreą Południową 1:4. W spotkaniu o brązowy medal ulegli Węgrom 2:3 (20:21). Złoty medal wywalczyła Japonia wygrywając w finale z Koreą Południową 3:2. W turnieju indywidualnym dziewiąte miejsce zajął Tomasz Domański.

W Mistrzostwach Świata Wojskowych w Astanie (Kazachstan) walczyli w judo reprezentanci Marynarki Wojennej RP, zdobywając dwa brązowe medale. Startująca pierwszy raz po kontuzji siódma zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie starszy marynarz Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk), wywalczyła brązowy medal w wadze 78 kg, przegrywając tylko ze zwyciężczynią wagi Xiuli Yang (Chiny). W turnieju drużynowym brązowy medal zdobyli polscy wojskowi. W składzie drużyny był st. marynarz Robert Krawczyk. Nie krył swojego zadowolenia ze startu w mistrzostwach dowódca Wojskowego Zespołu Sportowego w Gdyni kmdr por. mgr inż. Krzysztof Saba.

Żródło: Michał Kaczmarek