niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
16-07-2013 14:50, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1365 razy

II Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej

Ponad 250 uczestników przybyłych do Przodkowa z całej Polski ukończyło II Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej.. Trudną ale bardzo ładną trasę po Ziemi Przodkowskiej długości 11,5 km najszybciej pokonała Weronika Wójcik z Kolincza wśród pań oraz Łukasz Kujawski z Żukowa wśród panów. Uczestnicy chwalili wymagającą trasę oraz przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

Najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach wręczono puchary oraz nagrody rzeczowe i finansowe. Wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg rozlosowano liczne nagrody rzeczowe.

Puchary oraz nagrody wręczali m.in.: Andrzej Wyrzykowski - Wójt Gminy Przodkowo, Mieczysław Woźniak - przewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego, Henryk Miotk - dyrektor Ćwierćmaratonu Szwajcarii Kaszubskiej oraz Andrzej Stromski.

Henryk Miotk - dyrektor biegu, po imprezie powiedział: - Pragnę podziękować wszystkim, za sprawą których można było przeprowadzić tę wspaniałą imprezę.

Przodkowska impreza biegowa była czwartym tegorocznym wydarzeniem w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2013 oraz finałem biegowym Sportowego Pucharu Pomorza.

Żródło: Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej