wtorek, 23 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda
16-07-2013 12:19, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1395 razy

Awans młodzików UKS w Jastarni do finału Mistrzostw Polski

Wspaniałym sukcesem zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni zakończył się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej w Sokółce.. Adam Lenc i Piotr Mikołajewski przez cały turniej przeszli jak burza, nie tracąc ani jednego seta.

Siatkarze z Jastarni w pierwszym meczu pokonali zawodników z Białegostoku - Andruszewicz/Wolański 2:0 (21:5 i 21:6), a następnie zespół z Olsztyna - Czetowicz/Tomczak wynikiem 2:0 (21:6 i 21:9) oraz w ćwierćfinale parę z Lidzbarka - Mielczarek/Nizgórski 2:0 (21:12 i 21:16).

Mecz półfinałowy stał na wysokim poziomie, jednak najlepsza drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego - Dwórznik/Kurek - musiała uznać lepszą dyspozycję siatkarzy z Jastarni, którzy zwyciężyli wynikiem 2:0 w setach 21:14 i 21:15.

W meczu finałowym rywalami Adama i Piotrka byli zawodnicy reprezentujący Nakło i Bydgoszcz - Suchomski i Sidorowicz. Również i w tym spotkaniu zawodnicy UKS-u pokazali znakomity kunszt siatkówki plażowej i wygrali wynikiem 2:0 w setach 21:18 i 21:15.

Czołówka klasyfikacji końcowej
1. Adam Lenc/Piotr Mikołajewski (UKS w Jastarni)
2. Suchomski/Sidorowicz (NTS Trójka Nakło)
3. Dwórznik/Kurek (AZS UWM Olsztyn)
4. Mielczarek/Nizgórski (LKS WEL Lidzbark)

Cztery czołowe drużyny turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Młodzików uzyskały awans do zawodów finałowych, które rozegrane zostaną w Zbąszynie.

Żródło: UKSwJastarni.pl