sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
15-07-2013 15:59, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1286 razy

Kolejny sukces młodych lekkoatletów z powiatu wejherowskiego

W dniach 23-24 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Łodzi odbył się XIX Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W rywalizacji wzięło udział ponad 2500 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych z całej Polski. Uczestnicy startowali w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 metrów, biegu na 300 metrów, biegu na 600 metrów dziewcząt, biegu na 1000 metrów chłopców, skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.

Kolejny sukces odniosła reprezentacja powiatu wejherowskiego, która została sklasyfikowana w tych zawodach na pierwszym miejscu, zostając najlepszym zespołem w klasyfikacji medalowej. Tę wysoką lokatę zawdzięcza trzem zwycięstwom w biegach na dystansie 60, 600 i 1000 metrów oraz jednym srebrnym medalu w biegu na 300 metrów. Katerina Thomaidou ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi, zwyciężyła w biegu na 600 metrów, poprawiając kolejny raz krajowy rekord Czwartków Lekkoatletycznych w swojej kategorii wiekowej na tym dystansie. Drugi złoty medal, tym razem w biegu na 60 metrów, wywalczył Beniamin Damps ze Szkoły Podstawowej w Luzinie, a trzeci złoty krążek przypadł Patrykowi Groth w biegu na 1000 metrów. Natomiast Aleksandra Dżugan ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi zdobyła srebrny medal w biegu na 300 metrów. Opiekunem i trenerem obu rumskich medalistek jest Maciej Szymański, który doskonale przygotował zawodniczki do tych zawodów.

Reprezentacja powiatu wejherowskiego liczyła 60 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali szkoły podstawowe z Rumi, Redy, Wejherowa, Luzina oraz Gościcina.

Żródło: Bartłomiej Woźniak