czwartek, 18 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława
09-05-2013 08:56, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2674 razy

Finał XIV Wojewódzkiej Gimnazjady w Koszykówce Chłopców

W dniu 7 maja na hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie oraz hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbył się Finał XIV Wojewódzkiej Gimnazjady w Koszykówce Chłopców.. W rywalizacji wzięło udział sześć najlepszych zespołów z województwa pomorskiego.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z Gimnazjum Sportowego nr 3 z Sopotu, która w finale po zaciętym meczu pokonała Gimnazjum nr 2 z Kwidzyna. Mecz zakończył się wynikiem 62:60. Gospodarze zawodów, czyli chłopcy z Gimnazjum nr 3 w Wejherowie zajęli w tym turnieju wysokie trzecie miejsce, pokonując w spotkaniu o brązowy medal zespół ze Słupska 55:50.

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami które wręczali: Dyrektor ZS nr 3 w Wejherowie Danuta Czernewska, organizator zawodów Kordian Zabrocki oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie Bartłomiej Woźniak.