piątek, 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Konrada, Leontyna, Tymon, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
23-04-2013 12:31, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1673 razy

XVII Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych

W XVII Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych, które odbywały się w dniach 18-20 kwietnia w Redzie, wzięły udział 22 zespoły w kategorii Open oraz 14 zespołów w kategorii +45 lat.. W trakcie trzydniowych mistrzostw na sześciu boiskach rozegrano 111 meczów. W obu kategoriach sukces odniosły drużyny z województwa pomorskiego.

W finałowym meczu kategorii Open drużyna Starostwa Powiatowego ze Starogardu Gdańskiego obroniła tytuł w z roku ubiegłego i pokonała w tie-breaku zawodników drużyny Urzędu Miasta Milicz 2:1. Zespół ze Starogardu na najwyższym podium stanął już po raz piąty. W meczu o brązowy medal Urząd Gminy Luzino tie-breakiem pokonał zawodników Urzędu Miasta Mysłowice również 2:1.

22. UM Rogoźno

W kategorii +45 lat również triumfowała drużyna z Pomorza. W meczu finałowym zawodnicy ze Starostwa Powiatowego w Człuchowie również obronili tytuł z roku ubiegłego i pokonali zespół Urzędu Miasta Gliwice II 2:1, a w meczu o trzecie miejsce Urząd Miasta Częstochowa bez specjalnych problemów rozgromił Urząd Gminy Choczewo 2:0.

14. UM Reda

Na zakończenie mistrzostw wszyscy uczestnicy spotkali się w restauracji w Redzie, gdzie nastąpiła dekoracja zwycięzców, wręczenie nagród i wyróżnień. Zwycięskie drużyny za miejsca I-IV otrzymały okolicznościowe puchary i medale. Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali okolicznościowe koszulki i gadżety. Wręczono również wyróżnienia specjalne, przyznawane przez samych zawodników.