czwartek, 28 marca 2024 Imieniny obchodzą: Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus
16-04-2013 15:58, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2975 razy

Obiecujący Początek Sezonu Pływackiego UKS Delfin Jastarnia

Odbyły się już pierwsze dwie rundy Klubowego Pucharu Polski tego sezonu pływackiego. Pierwsza z nich rozegrana została 23 i 24 marca w Kościerzynie. Imprezą tą UKS Delfin Jastarnia rozpoczął obchody 10-lecia klubu. Mimo trudności związanych z przejściem niemal wszystkich zawodników do wyższych kategorii wiekowych, pływacy z Jastarni zdobyli 10 medali.

Agata Struck, startując w swoich pierwszych zawodach jako seniorka, pokazała że należy do ścisłej czołówki w kraju i że jej powołanie do kadry narodowej nie było dziełem przypadku. Agata indywidualnie zdobyła dwa złote medale (100 m bf, 200 m bf), trzy srebrne (400 m pp, 50 m pp, 50 m pw) i jeden brązowy (200 m pp).

Doskonale rozpoczęli starty w nowej kategorii wiekowej: Helena Strachanowska, zdobywając złoty medal na dystansie 400 m pp, oraz Jakub Sztankier i Patryk Winszczyk - brązowi medaliści w tej samej konkurencji. Sztafeta dziewcząt w składzie Patrycja Struck, Agata Struck, Karolina Narkowicz i Helena Strachanowska na dystansie 4x100 m pp wywalczyła brązowy medal.

W klasyfikacji drużynowej I edycji KPP UKS Delfin Jastarnia zajął IV miejsce za Laguną Toruń, Nautilusem Jastrzębie Zdrój i Delfinkiem Chodzież.

II runda Klubowego Pucharu Polski odbyła się 6 i 7 kwietnia w Gliwicach. Klub Delfin Jastarnia wystartował w okrojonym składzie. Był to pierwszy start w tym roku na długim pięćdziesięciometrowym basenie. Zawodnicy z Jastarni zdobyli indywidualnie 9 medali.

Agata Struck wywalczyła jeden złoty medal (100 m bf), trzy srebrne (100 m pw, 50 m pp, 100 m pp) i jeden brązowy (400 m pp). Medale srebrne w wieloboju wywalczyli Helena Strachanowska i Jakub Sztankier. Na trzecim stopniu podium stanęli Hubert Balcerek w konkurencji 100 m pw i najmłodsza zawodniczka klubu - Rozalia Konkel za dystans 100 m pp. Rozalia podczas tych zawodów dwukrotnie zajęła czwartą lokatę, nieznacznie przegrywając miejsce na podium.

Drużynowo edycję w Gliwicach wygrała Laguna Toruń przed Nautilusem Jastrzębie Zdrój i Rekinem Wrocław. Klub z Jastarni zajął VII miejsce.

Żródło: Katarzyna Struck