piątek, 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Konrada, Leontyna, Tymon, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
01-03-2013 17:09, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1334 razy

V kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku

Siatkarze Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku spotkali się w ostatnią niedzielę lutego w piątej już kolejce rundy zasadniczej.. Podczas rozgrywek nie brakowało zaskakujących wyników.

Dużą niespodzianką była wysoka wygrana zespołu Skojan MG Trans Puck z Bojan Żubry i późniejsza przegrana zespołu z Pucka z I Lęborskim Batalionem Zmechanizowanym. Była to pierwsza przegrana Skojan MG Trans Puck w lidze, dotkliwa szczególnie w drugim secie przegranym wysoko. Wyrównany pojedynek był pomiędzy zespołami Romek Lębork i KS Baza 44. Oba te zespoły bardzo chciały wygrać i walczył o każdy punkt. Lepsi okazali się zawodnicy KS Baza 44, którzy wygrali 2:1. Podczas tej kolejki był to jedyny mecz, w którym była potrzeba rozegrania trzeciego seta. Zwycięsko w tej kolejce wyszły również zespoły: AZS Lębork i Tom Blok Wejherowo.

W tabeli dalej na pierwszy miejscu utrzymuje się zespół Skojan MG trans Puck. Drugie miejsce należy do Bojan Żubry, a trzecie zajmuje Romek Lębork. Tabele zamykają I LO w Lęborku oraz Gim 2 Lębork. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały jeszcze 3 kolejki, po których zespół zajmujący ostatnie miejsce odpada. Zespoły z miejsc 3-9 będą walczyć w fazie play-off o wejście do półfinałów. Dwa pierwsze zespoły z rundy zasadniczej awansują bezpośrednio do półfinałów.