czwartek, 28 marca 2024 Imieniny obchodzą: Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus
21-09-2012 16:41, dodał: Patrycja Kos czytano: 1378 razy

Zwycięstwo UKS w Jastarni w eliminacjach Orlik Volleymania

Na obiektach wybudowanych w ramach programu Moje boisko Orlik 2012 rozgrywany jest w tym roku turniej siatkarski organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej..

Zawody pod nazwą Orlik Volleymania składają się z trzech etapów: pierwszy - to eliminacje odbywające się na VII Orlikach województwa pomorskiego, drugi - to finał wojewódzki dla ośmiu zwycięskich drużyn, a w trzecim zagrają mistrzowie województw. Turniej przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców z roczników 2000-1999 oraz 1998-1997.

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni do rozgrywek eliminacyjnych wystawił dwie drużyny chłopców. Młodsza nie poradziła sobie z przeciwnikami, natomiast starsi siatkarze w swojej grupie eliminacyjnej zmierzyli się z prawdopodobnie najsilniejszym przeciwnikiem w województwie - z Treflem I i Treflem II Gdańsk. Z Treflem I zawodnicy z Jastarni rozprawili się dosyć wyraźnie wynikiem 2:0. Pierwszy set siatkarze z Jastarni przegrali 9:15, w drugim przy stanie 18:18 idealna zagrywka pomiędzy dwóch gdańskich siatkarzy spowodowała ich zderzenie i kontuzję jednego z nich, a set zakończył się wynikiem 21:19 dla UKS-u. Trzecia partia była już formalnością - wygraną w stosunku 15:8 przez chłopców z Półwyspu, którzy ostatecznie zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Starszy zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni uzyskał awans do turnieju finałowego.

Żródło: UKSwJastarni.pl