sobota, 20 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Amalia, Sekundyn, Teodor, Florenty, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Florencjusz, Nawoj, Szymon
24-07-2012 12:29, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1776 razy

Beach Ball Tour 2012 w Krynicy Morskiej

Imponujące zwycięstwo w Beach Ball Tour 2012 w Krynicy Morskiej odnieśli Damian Wojtasik i Jarosław Lech.. Grając z polotem rozbili wszystkich swoich rywali i zasłużenie stanęli na najwyższym stopniu podium. W finale pokonali parę Michał Makowski/Dawid Popek. Na trzecim miejscu zawody ukończyła para numer jeden Rafał Matusiak/Dominik Witczak.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, ale główną gwiazdą gier finałowych była para Damian Wojtasik/Jarosław Lech. Mimo, że mieli do rozegrania trzy mecze błysnęli bardzo wysoką formą i byli nie do zatrzymania. W pierwszym meczu gładko pokonali parę Tomasz Sińczak/Bartłomiej Kiernoz. W półfinale ich przeciwnikami była para Piotr Janiak/Sebastian Sobczak. Aktualni Mistrzowie Polski w eliminacjach grali rewelacyjnie i byli faworytami do wygrania turnieju, lecz Wojtasik z Lechem dosłownie zmietli ich z boiska. Pierwszy set nie pozostawił złudzeń i zakończył się wynikiem 21:12. W drugim secie było już 16:2 a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:7.

To ewidentnie nie był też dzień pary Sobczak/Janiak. W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się z turniejową jedynką - Dominikiem Witczakiem i Rafałem Matusiakiem. Doświadczona para mimo rozegrania dwóch tie-breaków narzuciła swoje warunki gry. Szybkie ataki Witczaka, dobry blok i nieporadność w ataku Sobczaka i Janiaka wystarczyło, żeby wygrać pierwszego seta 21:16. Drugi set to kontynuacja dobrej gry i ostateczna wygrana 21:13 i trzecie miejsce w turnieju.

Finał to kolejny popis pary Wojtasik/Lech. Od początku bardzo dobrze blokiem grał Jarosław Lech. Popek z Makowskim mieli problemy z czystym zaatakowaniem i już od początku zarysowała się przewaga wyżej rozstawionej pary. Kontrolowali oni przebieg wydarzeń na boisku i wygrali pierwszego seta 21:14. Drugi set to ponownie dobra gra Wojtasika i Lecha, ale Makowski i Popek zaczęli grać zdecydowanie lepiej niż w pierwszym secie. Wydawało się, że uda im się doprowadzić do tie-breaku, bo wygrywali już 17:14. Potem popełnili jednak kilka prostych błędów i Wojtasikowi i Lechowi udało się doprowadzić do remisu. Walka toczyła się potem punkt za punkt na przewagi, ale więcej sił zachowała wyżej rozstawiona para i to ona wygrała 27:25 po autowym bloku Makowskiego. To był wspaniały dzień dla pary Wojtasik/Lech. Trzy zwycięstwa bez straty seta pokazały, że ta para znajduje się w znakomitej formie.

Turniej Beach Ball Tour w Krynicy Morskiej stał na wysokim poziomie, a pary znajdujące się w pierwszej ósemce rankingu w większości nie zawiodły. Była to przedostatnia eliminacja przed wielkim finałem w Niechorzu. Za dwa tygodnie Beach Ball Tour przeniesie się do Szczecina.

I runda eliminacji
Aleksander Mamełka/Dorian Poinc - Piotr Ilewicz/Tomasz Wołoszuk 2:1 (21:17, 19:21, 15:8)
Patryk Pieper/Kamil Hermann - Paweł Pełka/Alex Andryszewski 2:0 (21:14, 21:19)
Mateusz Chyl/Piotr Sobczak - Andrzej Skórski/Bartłomiej Szczypczyk 2:1 (23:25, 22:20, 15:12)
Łukasz Przybylak/Michał Sadowski - Dariusz Tkaczuk/Paweł Sutyniec 2:1 (21:18, 16:21, 15:10)
Michał Krymarys/Jarosław Sobczyński - Michał Kobierecki/Adam Łoś 2:0 (21:17, 22:20)

II runda eliminacji
Łukasz Kaczmarek/Sebastian Kaczmarek - Aleksander Mamełka/Dorian Poinc 2:0 (23:21, 21:11)
Bartosz Kujawski/Andrzej Mamełka - Piotr Żylicz/Andrzej Paszkowski 2:0 (21:16, 21:15
Kacper Kujawiak/Michał Bryl - Patryk Pieper/Kamil Hermann 2:1 (22:24, 21:17, 15:12)
Grzegorz Barciak/Aleksander Januszkiewicz - Mateusz Chyl/Piotr Sobczak 2:0 (22:20, 21:15)
Łukasz Przybylak/Michał Sadowski - Adrian Staszewski/Mateusz Zarankiewicz 2:0 (21:18, 21:12)
Bartłomiej Kujawiak/Robert Kuźdub - Patryk Baran/Krzysztof Baran 2:0 (21:19, 21:18)
Artur Bagiński/Tomasz Tomczyk - Tomasz Poskier/Piotr Loba 2:0 (21:14, 21:14)
Michał Michalak/Przemysław Jeton - Michał Kramarys/Jarosław Sobczyński 2:0 (21:18, 20:22, 15:13)

Ćwierćfinały
Sebastian Sobczak/Piotr Janiak - Rafał Matusiak/Dominik Witczak 2:1 (21:18, 14:21, 15:12)
Michał Makowski/Dawid Popek - Damian Wojtasik/Jarosław Lech 2:1 (21:18, 16:21, 15:11)
Rafał Matusiak/Dominik Witczak - Kacper Kujawiak/Michał Bryl 2:1 (15:21, 21:15, 15:12)
Damian Wojtasik/Jarosław Lech - Tomasz Sińczak/Bartłomiej Kiernoz 2:0 (21:12, 21:14)

Półfinały
Damian Wojtasik/Jarosław Lech - Sebastian Sobczak/Piotr Janiak 2:0 (21:12, 21:7)
Michał Makowski/Dawid Popek - Rafał Matusiak/Dominik Witczak 2:1 (19:21, 23:21, 16:14)

Mecz o III miejsce
Rafał Matusiak/Dominik Witczak - Sebastian Sobczak/Piotr Janiak 2:0 (21:16, 21:13)