środa, 24 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Sabbas
03-07-2012 12:44, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1755 razy

Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej

Michał Wychert i Jakub Weiher z Koraba Puck zajęli II miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej. Tym samym zakwalifikowali się do finałów, które odbędą się w dniach 24-26 lipca w Nowej Soli. W drodze do finału pokonali pary K. Jeliński/P. Dembek (Koset Grudziądz - 2:0), K. Burakiewicz/K. Radzikowski (AZS UWM Olsztyn - 2:0), K. Doroszyński/A. Łyczak (Delecta Chemik Bydgoszcz - 2:0). W meczu o wejście do finału ponownie pokonali parę z Olsztyna 2:0, a w finale ulegli aktualnym Mistrzom Polski Kadetów - M. Rudol/P. Stępień (Zryw Volley Iława - 0:2)

Druga para - Rafał Dobrowolski i Tomasz Badziong w pierwszym meczu pokonali M. Szwaba/D. Gajewski (Budowlanka Toruń - 2:1), a następnie zaliczyli dwie porażki z parą J. Sulima/M. Kamiński (AZS UWM Olsztyn - 1:2) oraz P. Dobkowski/P. Tyszka (AZS absolwent Olsztyn - 0:2). Ostatecznie zostali sklasyfikowani na miejscach 7-11.

W kategorii Juniorek żadnej z drużyn województwa pomorskiego nie udało się zakwalifikować do finałów.

Żródło: P. Kozakiewicz