piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
18-06-2012 11:40, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1367 razy

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów

Już po raz czwarty w Lęborku rozegrane zostały mistrzostwa województwa pomorskiego w piłce siatkowej amatorów.. Na hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku stawiło się 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy.

Po rozegraniu meczy grupowych dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do półfinału, a zespoły które zajęły trzecie miejsca w grupie zakończyły rozgrywki. Oba zespoły PKS NightShadows Wejherowo musiały przełknąć gorycz porażki i dla nich mistrzostwa zakończyły się na rozgrywkach grupowych.

W półfinałach spotkały się zespoły Tom Blok Wejherowo i OSP Wałdowo oraz KS Baza 44 i Skojan Team Puck. W pierwszym półfinale lepsi okazali się zawodnicy OSP Wałdowo, w drugim natomiast górą byli zawodnicy KS Baza 44. To właśnie te dwa zespoły spotkały się w meczu finałowym, a przegrane zespoły z półfinałów rozegrały mecz o trzecie miejsce.

Po pięciu godzinach rozgrywek wyłoniono tegorocznego mistrza województwa. Bez straty seta w finale zawodnicy Bazy 44 obronili tytuł zdobyty przed rokiem. Wicemistrzem został zespół OSP Wałdowo. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy Skojan Team Puck, a czwarta lokata przypadła drużynie Tom Blok Wejherowo.

Rozgrywkom finałowym przyglądał się sekretarz miasta Marian Kurzydło oraz dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku Marian Borek - współorganizator rozgrywek. Na zakończenie nastąpiło wręczenie zespołom pucharów za zdobyte miejsca. Wyróżniony został również zawodnik KS Baza 44 Rafał Krampa za postawę i zaangażowanie w grę zespołu.