wtorek, 23 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda
24-04-2012 14:35, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1424 razy

Brąz dla trójek z Jastarni

Najmłodsi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w mini piłce siatkowej trójek, które rozegrane zostały w niedzielę 22 kwietnia w Gdańsku.. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn - zwycięzców dwóch półfinałów, w tym dwa zespoły z Jastarni. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na trzy grupy eliminacyjne, z których po dwie drużyny awansowały do finału. Drugi zespół UKS-u pechowo przegrał jeden mecz i w eliminacjach zajął trzecią lokatę w grupie, by ostatecznie wywalczyć VII miejsce w turnieju. Pierwsza drużyna UKS w Jastarni w fazie eliminacyjnej zajęła najlepsze miejsce i mogła podjąć zmagania wśród sześciu najlepszych drużyn Pomorza. Chłopcy z Jastarni wygrali dwa i przegrali trzy mecze, jednak dzięki większej ilości zdobytych punktów zajęli III miejsce w turnieju i uzyskali awans do turnieju barażowego dającego możliwość występowania w Mistrzostwach Polski odbywających się pod koniec czerwca w Zabrzu.