piątek, 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Marcelin, Maria, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon
18-04-2012 11:22, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1744 razy

Gimnazjada Powiatu Trąbki Wielkie w Piłce Siatkowej Dziewcząt

W dniu 17 kwietnia w hali sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich zostały rozegrane mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt.. Do turnieju zgłosiło się siedem reprezentacji gmin, które zagrały w dwóch grupach.

W grupie A pierwsze miejsce zajęły Cedry Wielkie, które wygrały swoje mecze po 2:0 ze Straszynem i Przywidzem. Na drugim miejscu uplasowały się siatkarki z Przywidza, które pokonały 2:0 swoje rówieśniczki ze Straszyna.

W grupie B zawodniczki z Trąbek Wielkich nie dały szans swoim konkurentkom i kolejno pokonały po 2:0 Pszczółki, Miasto Pruszcz Gdański i Suchy Dąb. Drugie miejsce zajęły siatkarki z Miasta Pruszcz Gdański, które pokonały Suchy Dąb 2:0 i Pszczółki 2:1. Na trzecim miejscu uplasowały się siatkarki z Suchego Dębu, które pokonały Pszczółki 2:1.

W wielkim finale Trąbki Wielkie pokonały 2:0 Cedry Wielkie, a w małym finale, o III miejsce Przywidz, po bardzo zaciętym meczu pokonał 2:1 Miasto Pruszcz Gdański. W meczu o miejsca V-VI Straszyn pokonał Suchy Dąb 2:1. VII miejsce zajęła reprezentacja Pszczółek.

Reprezentacja Trąbek Wielkich wystąpiła w składzie: Karolina Jaszczyk (kapitan), Sylwia Czerw, Sandra Dera, Kinga Głowacka, Karolina Fiał, Paulina Kruk, Marta Kufel, Ewa Kula, Magda Szostek, Aleksandra Kusz, Emilia Mazurek i Sandra Bartosewicz pod opieką Agnieszki Petki, której asystował Zenon Kulwikowski.

Żródło: Wiesław Kempa