sobota, 4 maja 2024 Imieniny obchodzą: Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina
04-04-2012 11:30, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1116 razy

Pech młodzików z Jastarni w eliminacjach Mistrzostw Polski

Siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni uczestniczyli w rozgrywanym w Grudziądzu finale 1/8 Mistrzostw Polski Młodzików.. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny, które walczyły o dwa miejsca dające awans do kolejnej fazy rywalizacji na szczeblu centralnym - ćwierćfinałów MP.

Zespół UKS w Jastarni od samego początku prześladował pech. Do turnieju przystąpili bez zmienników, którzy z różnych powodów nie stawili się do wyjazdu. Mimo braku dwóch podstawowych zawodników, młodzi siatkarze z Jastarni podjęli równorzędną walkę ze swoimi kolegami z Grudziądza ulegając im wynikiem 2:1, w tie-breaku 15:13. Podobny przebieg miało drugie spotkanie, w którym rywalem był olsztyński AZS. W tym meczu chłopcy z Jastarni zostali pokonani przez swoich przeciwników również w secie dodatkowym. Ostatnie spotkanie z drużyną ŻAK Pyrzyce zakończyło się podobnie jak dwa poprzednie, czyli w trzecim secie porażką w stosunku 16:18. Ostatecznie młodzicy z UKS-u nie zdobyli awansu do dalszych rozgrywek. Szkoda, że zabrakło odrobiny szczęścia lub poważnego potraktowania zawodów, swoich kolegów i opiekunów przez nieobecnych chłopców.