niedziela, 5 maja 2024 Imieniny obchodzą: Pius, Teodor, Irena, Zdziebor, Penelopa, Waldemar, Sabrina
03-04-2012 11:54, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1142 razy

Amatorska Liga Siatkówki - pozostał już tylko finał

W minioną niedzielę rozegrane zostały rewanżowe mecze półfinałowe oraz mecze o miejsca 5 i 6 oraz 7 i 8 Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.. Pierwsze dwa mecze miały ustawić kolejność zespołów, które przegrały mecze ćwierćfinałowe i walczyły o miejsca 5-8.

W pojedynku o miejsca 7-8 miały spotkać się zespoły Mechaniol i Jednostka Wojskowa Lębork, niestety zespół wojskowych nie pojawił się na boisku i oddał walkowerem miejsce 7 Mechaniolowi. W meczu o miejsce 5 walka miała toczyć się pomiędzy zespołami: Bojan Żubry i Melange. I tu również pojedynek się nie odbył z powodu nieobecności zespołu Melange. Piąta lokata przypadła więc zespołowi Bojan Żubry. Następne mecze odbyły się już zgodnie z planem.

W meczach rewanżowych o wejście do finału walczyły cztery najlepsze zespoły tego sezonu rozgrywek. Pojedynek pomiędzy Skojan Team Puck a Romek Lębork był bardzo emocjonujący. Zawodnicy z Pucka pokonali zespół Romka nie tracąc seta i aby awansować wystarczyło żeby wygrali jednego seta w rewanżu, co się też stało. Pierwszy set wygrali zawodnicy Skojan Team Puck, a pozostałe dwa wygrali już zawodnicy Romka, nie odpuszczając po przegranym secie i stracie szans na awans do finału. Emocji nie zabrakło do końca meczu.

Drugi rewanż był mniej emocjonujący. Baza 44 po pokonaniu Tom Blok Wejherowo w pierwszym meczu 2:0 i tym razem nie dała żadnych szans przeciwnikowi. Oba sety wygrali zawodnicy Bazy i tym samym awansowali do finału rozgrywek.

W meczu o trzecie miejsce spotkają się więc zespoły Tom Blok Wejherowo i Romek Lębork, a meczu finałowym - KS Baza 44 i Skojan Team Puck. Oba mecze rozegrane zostaną 15 kwietnia. Mecz o trzecie miejsce rozegrany zostanie do dwóch wygranych setów, finał - do trzech. Po zakończeniu meczu finałowego nastąpi oficjalne podsumowanie całych rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.