niedziela, 5 maja 2024 Imieniny obchodzą: Pius, Teodor, Irena, Zdziebor, Penelopa, Waldemar, Sabrina
12-03-2012 12:56, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1094 razy

II runda play-off Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku

Rozegrano mecze rewanżowe I rundy play-off rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku.. W najlepszej sytuacji był zespół Romek Lębork, który pierwszy mecz wygrał bez straty seta, a w drugim meczu potwierdził swoją wartość pokonując Mechaniol 2:0. Pozostałe zespoły miały wyrównane szanse na awans do półfinałów. W pojedynku pomiędzy Bazą 44 a Melange lepsi okazali się zawodnicy Bazy 44 wygrywając 2:0 w pełni rewanżując się za pierwszy mecz. Lepsi w rewanżu po raz drugi okazali się zawodnicy Skojan Team Puck, którzy pokonali w dwóch setach zespół Bojan Żubry. Mecz pomiędzy Jednostką Wojskową Lębork a Tom Blok Wejherowo był najbardziej zacięty. Rozstrzygnięcie pojedynku nastąpiło w trzecim secie wygranym przez wojskowych z Lęborka. Po dwóch meczach oba te zespoły miały taką samą liczbę punktów i o awansie zdecydował lepszy stosunek zdobytych punktów do przegranych. Po podliczeniu punktów, awans wywalczył zespół Tom Blok Wejherowo i to on będzie walczył o wejście do finału.

Podczas drugiej rundy play-off kolejne zespoły będą rozgrywać dwumecz, gdzie zwycięzca będzie walczyć w finale, a przegrany - o trzecie miejsce. Tom Blok Wejherowo i Baza 44 Siemirowice to pierwsza para półfinałowa. W drugim półfinale zagra Romek Lębork i Skojan Team Puck. Oba mecze zapowiadają się ciekawie.

Zespoły, które przegrały I rundę walczyć będą o miejsca 5-8. Jednostka Wojskowa Lębork z Mechaniol będą walczyć o miejsce 7, a Bojan Żubry i Melange o miejsce 5. Te mecze odbędą się podczas meczów rewanżowych II rundy play-off w kwietniu.