piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
06-03-2012 15:03, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1002 razy

Sukces młodzików UKS w Jastarni

Wyjątkowo udany dla siatkarzy Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni okazał się trzeci turniej finałowy Ligi Wojewódzkiej PWZPS w kategorii młodzików, którego UKS był gospodarzem.. W zawodach uczestniczyły dwie drużyny z Gdańska: MMKS i Trefl oraz młodzi siatkarze z Jastarni.

W pierwszym meczu UKS w Jastarni zmierzył się z zawodnikami MMKS-u, którzy dwa tygodnie wcześniej pokonali Jastarnian wynikiem 2:1. Spotkanie to było dla młodzików UKS-u okazją do rewanżu i zaprezentowania swoich umiejętności siatkarskich. Zespół gospodarzy pozwolił swoim rywalom na zdobycie w dwóch setach tylko 21 punktów i mecz zakończył się wygraną 2:0 (25:10 i 25:11).

W drugim spotkaniu rywalizowały z sobą dwie gdańskie drużyny, w tym meczu zwyciężył Trefl wynikiem 2:0, w setach 25:15 i 25:17.

W ostatnim meczu zagrali gospodarze z prowadzącym w lidze Treflem Gdańsk. Mecz był bardzo zacięty, wyrównany i stał na wyjątkowo wysokim poziomie. Pierwszy set po wyczerpującej grze zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Jastarni 28 do 26. W drugiej partii poziom gry był równie wysoki, jednak to chłopcy z UKS-u stanęli na wysokości zadania i pokonali niepokonany do tej pory w lidze zespół Trefla 25:20.

Dzięki zdobyciu kompletu punktów drużyna UKS w Jastarni zapewniła sobie awans do fazy Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Zespół z Jastarni wystąpił w składzie: Bolesław Gwardzik, Adam Lenc, Jakub Muża, Kacper Nowak, Fabian Pieper, Wojciech Stachowicz, Robert Winszczyk, Patryk Zwara i Krystian Herrmann (kapitan). Opiekunem zespołu jest Leszek Herrmann.

Żródło: UKSwJastarni.pl