czwartek, 2 maja 2024 Imieniny obchodzą: Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty
01-02-2012 10:43, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1343 razy

XIII Kaszubski Turniej Piłki Siatkowej w Sierakowicach

W dniach 22, 28 i 29 stycznia w Sierakowicach odbył się Kaszubski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa Zarządu Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska dla amatorów.. Wystąpiło 18 zespołów m.in. z Gdańska, Kartuz, Dziemian, Żukowa, Klukowej Huty, Goręczyna, Marszewa, Pępowa, Przodkowa, Bytowa i Sierakowic.

W dniach 22 i 28 stycznia rozegrano mecze eliminacyjne. W grupie A ubiegłoroczny mistrz - KSK Kołczygłowy bez większych problemów zajął I miejsce w grupie wygrywając wszystkie mecze 2:0. Drugie miejsce i awans do ćwierćfinału zdobyli zawodnicy z Bytowa.
W grupie C trzy równorzędnie grające zespoły walczyły o wyjście z grupy. Po bardzo emocjonujących pojedynkach grupę wygrał PIDM Kunikowski, a na drugim miejscu uplasował się zespół z Dziemian.
W grupie D bezkonkurencyjny okazał się zespół z Pępowa gromiąc rywali po 2:0.
Grupę E samotnie zakończył Powersystem Kartuzy, gdyż drużyny z Żukowa i Bartoszegolasu nie dojechały na zawody.
W grupie B do ostatniego meczu nie było wiadomo kto zajmie I miejsce. Ostatecznie z pierwszego miejsca do ćwierćfinału awansowała Klukowa Huta po emocjonującym spotkaniu z bat Sierakowice, który zajął drugie miejsce.

Dnia 29 stycznia rozegrano mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe i finały. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym ubiegłoroczny mistrz KSK Kołczygłowy gładko pokonał zdziesiątkowany kontuzjami w eliminacjach bat Sierakowice do 4 i 10. Pozostałe trzy ćwierćfinały to już wyrównana gra punkt za punkt i wspaniałe sportowe widowisko.

Mecze ćwierćfinałowe
Ułan Spa KSK Kołczygłowy - bat Sierakowice 2:0
UKS Klukowa Huta - Relaks Dziemiany 2:1
PIDM Kunikowski i Spółka Przodkowo - SPP Pępowo 2:1
Powersystem Kartuzy - Bytów 2:1

Do półfinału awansowały zespoły z Klukowej Huty, Przodkowa oraz Powersystem z Kartuz. Po zaciętych spotkaniach KSK Kołczygłowy pokonały UKS Klukową Hutę 2:0, a Powersystem Kartuzy zwyciężył z PIDM Kunikowski 2:0. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła drużyna z Klukowej Huty dzięki wspaniałej grze w obronie i szybkim kontratakom. Zeszłoroczny wicemistrz PIDM Kunikowski musiał zadowolić się tylko czwartym miejscem.

Mecze półfinałowe
Ułan Spa KSK Kołczygłowy - UKS Klukowa Huta 2:0
PIDM Kunikowski i Spółka Przodkowo - Powersystem Kartuzy 0:2

Mecz o III miejsce
PIDM Kunikowski i Spółka Przodkowo - UKS Klukowa Huta 0:2 (20:25, 18:25)

Finał był ozdobą turnieju. Pierwszy set bez większych emocji i zgodnie z przewidywaniami zwyciężył zespół KSK Kołczygłowy do 16. Po zmianie stron Powersystem zaczął dominować na boisku i małymi krokami zdobywał coraz więcej punktów. Zaskoczone stylem gry przeciwników Kołczygłowy zaczęły popełniać coraz więcej błędów. Po długich wymianach piłki drugi set należał do Powersystemu, który wygrał 27:25. W trzecim, decydującym secie Powersystem zdobywał kolejne punkty, a kibice z Kołczygłów przecierali tylko oczy ze zdumienia. Ostatecznie Powersystem Kartuzy pokonał trzykrotnego mistrza KSK Ułan Spa Kołczygłowy 2:1 (16:25, 27:25, 15:7) i został mistrzem turnieju.

Mecz o I miejsce
Ułan Spa KSK Kołczygłowy - Powersystem Kartuzy 1:2 (25:16, 25:27, 7:15)

Na zakończenie finaliści otrzymali wspaniałe puchary, medale, pamiątkowe smycze i dyplomy. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Sławomir Janczak z Powersystem Kartuzy, który otrzymał okazały puchar.

Żródło: Mirosław Senwicki