czwartek, 2 maja 2024 Imieniny obchodzą: Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty
31-01-2012 15:11, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1014 razy

Samorządowcy Małego Trójmiasta Kaszubskiego pod siatką

Czwarty turniej piłki siatkowej radnych i pracowników samorządowych Małego Trójmiasta Kaszubskiego został rozegrany w Szkole Podstawowej nr 6 w Redzie.. W poprzednich trzech turniejach zwyciężyli rumianie. Do czwartego turnieju mocno trenowali zawodnicy z Redy i Wejherowa, chcąc złamać hegemonię samorządowców Rumi.

Pierwszy mecz pomiędzy Redą a Rumią pokazał, że ciężki trening przynosi efekty. Początek był wyrównany, ale od połowy pierwszego seta zaczęła wzrastać przewaga gospodarzy. Zwycięstwo 2:0 przypadło redzianom. W drugim meczu spotkały się drużyny Rumi i Wejherowa, gdzie po wyrównanym spotkaniu zwycięstwo 2:0 przypadło zawodnikom z Wejherowa. W ostatnim meczu finałowym zwycięstwo w pierwszym secie ważyło się do ostatnich piłek. Walczono punkt za punkt, a końcówka należała do drużyny z Redy, która wygrała tego seta 28:26. W drugim secie redzianie poszli za ciosem wygrywając do 16 i tym samym zajmując pierwsze miejsce w turnieju i zdobywając okolicznościowy puchar.

Żródło: Michał Kaczmarek