czwartek, 2 maja 2024 Imieniny obchodzą: Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty
24-01-2012 10:34, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1063 razy

Młodzicy z Jastarni w finale ligi młodzików PWZPS

Starogardzki Klub Sportowy był organizatorem ostatniego turnieju półfinałowego ligi PWZPS w kategorii młodzików, w którym uczestniczyły zespoły: gospodarzy, MMKS Gdańsk i UKS w Jastarni.. Siatkarze z Jastarni już w poprzednim turnieju w Gdańsku zapewnili sobie awans do fazy finałowej ligi. Występ w Starogardzie tylko przypieczętował dominacje UKS-u w tej grupie półfinałowej.

Pierwszy mecz przeciwko drużynie z Gdańska zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zawodników z Jastarni wynikiem 2:0 (25:17 i 25:13), a całe spotkanie przebiegało pod dyktando zwycięzców. Natomiast mecz przeciwko gospodarzom trwał zaledwie 26 minut i zakończył się wynikiem 25:11 i 25:11.

Zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni w swojej grupie półfinałowej nie stracił ani jednego seta, był zdecydowanym liderem, pokazując w trzech turniejach znakomite przygotowanie techniczne wszystkich swoich zawodników.

Do fazy finałowej został jeszcze miesiąc i będzie trzeba ten czas poświęcić na solidne przygotowanie taktyczne, gdyż przeciwnikami w rozgrywkach o mistrzostwo województwa będzie bardzo silny zespół gdańskiego Trefla oraz MMKS Gdańsk i SPS Lębork.

Wyniki turnieju w Starogardzie
SKS Starogard Gd. - MMKS Gdańsk 0:2 (14:25 i 24:26)
UKS w Jastarni - MMKS Gdańsk 2:0 (25:17 i 25:13)
UKS w Jastarni - SKS Starogard Gd. 2:0 (25:11 i 25:11)

Wyniki końcowe półfinałów
1. UKS w Jastarni - 12 pkt (12:0)
2. MMKS Gdańsk - 9 pkt (6:6)
3. SKS Starogard Gd. - 6 pkt (0:12)

UKS w Jastarni w ostatnim turnieju reprezentowali: Bolesław Gwardzik, Jakub Muża, Fabian Pieper, Wojciech Stachowicz, Robert Winszczyk, Patryk Zwara i Krystian Herrmann (kapitan).

Żródło: UKSwJastarni.pl