czwartek, 2 maja 2024 Imieniny obchodzą: Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty
10-01-2012 16:06, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 929 razy

Młodzicy z Jastarni wygrywają w półfinale ligi

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni był organizatorem pierwszego turnieju półfinałowego ligi PWZPS w kategorii młodzików.. W pierwszym meczu rywalami młodych siatkarzy z Jastarni byli chłopcy ze Starogardu Gdańskiego, którzy musieli uznać wyższość gospodarzy. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:10 i mimo kontuzji zawodnika UKS-u Adama Lenca, także i drugi set został wygrany. W drugim spotkaniu młodzicy z Jastarni zmierzyli się z drużyną MMKS Gdańsk i również wygrali wynikiem 2:0. Pierwszy set, to wyraźna przewaga chłopców z Jastarni. W drugiej odsłonie goście pokazali, że potrafią dobrze grać w siatkówkę i przez prawie cały set zdecydowanie wygrywali, w pewnym momencie nawet wynikiem 20 do 13. Zespół z Jastarni jest jednak najbardziej doświadczoną i najlepiej technicznie wyszkoloną drużyną w tej grupie. Mimo tak wielkiej przewagi Gdańszczan potrafili wyciągnąć wnioski z przegrywanego seta i w konsekwencji wygrać go na przewagi wynikiem 26 do 24.

Wyniki meczów
UKS w Jastarni - SKS Starogard Gd. 2:0 (25:10; 25:6)
SKS Starogard Gdański - MMKS Gdańsk 0:2 (20:25, 12:25)
UKS w Jastarni - MMKS Gdańsk 2:0 (25:10, 26:24)

Wyniki turnieju
1. UKS w Jastarni 4 pkt (4:0)
2. MMKS Gdańsk 3 pkt (2:2)
3. SKS Starogard Gd. 2 pkt (0:4)

Zespół UKS w Jastarni reprezentowali: Bolesław Gwardzik, Adam Lenc, Jakub Muża, Kacper Nowak, Fabian Pieper, Robert Winszczyk, Patryk Zwara i Krystian Herrmann - kapitan.

Następny turniej półfinałowy ligi PWZPS rozegrany zostanie 15 stycznia w Gdańsku.

Żródło: UKSwJastarni.pl