sobota, 4 maja 2024 Imieniny obchodzą: Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina
19-12-2011 13:53, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1284 razy

Dobry weekend siatkarzy z Lęborka

Kolejną wygraną zanotował zespół kadetów SPS Lębork. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Dawidowskiego podejmowała na własnej hali zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk. Pierwszy set charakteryzował się mocną zagrywka i wysokim równym blokiem zespołu gości. Te dwa elementy zadecydowały o tym, że drużyna gospodarzy zasłużenie przegrała pierwszego seta 20:25. W następnym secie nastąpiło przebudzenie i gładko wygrany do 13 set spowodował pewniejszą grę zespołu SPS co dało im wygraną w następnych dwóch setach do 22 i cały mecz 3:1. Był to ostatni mecz drużyny w tym roku, po którym SPS zajmuje drugie miejsce w tabeli ligi wojewódzkiej.

Zespół SPS Lębork wystąpił w składzie: Oskar Majcherski, Patryk Milczak, Tobiasz Ekman, Fabian Majcherski, Bartosz Bednarczyk, Wojciech Maksymowicz, Mariusz Duliński, Patryk Gański, Paweł Piasecki, Marek Stoltman, Bartosz Zamojski.

W III lidze wojewódzkiej seniorów dobry występ zanotowali podopieczni Jarosława Pruskiego, pokonując u siebie zespół TS Sopocki Potok Kamionka 3:1 (25:20, 25:18, 18:25, 25:23).

W ten weekend grali także najmłodsi zawodnicy klubu. Zespół młodzików SPS Lębork podejmował u siebie UKS w Jastarni i MUKS Korab Puck. W meczu z Jastarnią doznali porażki 0:2 (16:25, 22:25), zespół MUKS Korab Puck pokonali 2:0 (25:21, 30:28). Młodzicy z Lęborka zakończyli rozgrywki grupowe na drugim miejscu i awansowali do szczebla półfinału wojewódzkiego.

Żródło: Marcin Dawidowski